Perníkové pohádkové učení

26. 02. 2017     sekce: Předškoláci     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

  Již tradicí se stala v naší škole pohádková odpoledne pro předškolní děti. Ve třech vyzdobených a připravených třídách se v pondělí 20.února  sešlo na prvním letošním Pohádkovém učení plno malých návštěvníků. Setkali jsme se asi se čtyřiceti budoucími prvňáčky při pohádce o perníkové chaloupce. Opět je naším cílem malé žáčky seznámit se školním prostředím, s učitelkami, opět připravíme vždy akčně zábavné a výukové odpoledne, kdy si naši malí návštěvníci vyzkouší práci na interaktivní tabuli a hlavně se postupně budou učit a připravovat se k jejich první důležité zkoušce – zápisu do první třídy.

  Pondělní odpoledne se neslo v duchu voňavého příběhu.  Žáčci si procvičili a uvolňovali ruku, učili se správně držet tužku, vyjmenovali všechny geometrické tvary, zopakovali také barvy, poslouchali, odkud přichází zvuky lesa, popovídali si o zvířátkách a my jsme se divili, kolik toho už znají.

  Všechny zúčastněné děti musíme pochválit za pěkné chování a snahu při našem pohádkovém vyučování a těšíme se na další březnové setkání.

 

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články