Přijímačky nanečisto

09. 03. 2026     sekce: Informace     autor: Ivana Krausová     tisk: tisk článku

Přijímačky nanečisto

V lednu 2026 si žáci naší školy vyzkoušeli přijímačky nanečisto z matematiky, českého jazyka a pilotně i z anglického jazyka. Do testování se na naší škole zapojilo 34 žáků. Výsledky jsme porovnali s celorepublikovým průměrem i s průměrem Olomouckého kraje.

Matematika

V matematice dosáhli naši žáci průměrného výsledku 8,6 bodu. Celostátní průměr činil 11,5 bodu a průměr Olomouckého kraje 10,9 bodu. Zde byly výsledky ovlivněny i faktem, že některé části učiva se probírají až během února, takže si žáci nemohli poradit s několika příklady. Škola se lišila od výsledků ČR o 2,9 bodu a od Olomouckého kraje o 2,3 bodu.

Český jazyk

V českém jazyce dosáhla škola průměru 21,9 bodu. Celostátní průměr byl rovněž 21,9 bodu a průměr Olomouckého kraje 21,4 bodu. Ve srovnání s ČR a krajem byly výsledky vyrovnané.

Anglický jazyk

V angličtině dosáhli naši žáci průměrného výsledku 44,9 bodu. Celorepublikový průměr byl 50,6 bodu a průměr Olomouckého kraje 49,6 bodu. V anglickém jazyce se škola lišila od ČR o 5,7 bodu a od Olomouckého kraje o 4,7 bodu.

V dubnu budou žáci konat testy samozřejmě pouze z matematiky a českého jazyka a literatury.

Přijímačky nanečisto poskytly důležitou zpětnou vazbu žákům i učitelům. Získaná data budou využita k cílené přípravě žáků na řádné přijímací zkoušky a procvičení problematických okruhů učiva.

 

Nejčtenější články