Šromoťácký LIP DUB

01. 12. 2015     sekce: Charakteristika školy/GDPR     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Co je to vlastně LIP DUB? Je to určitě zábavná, zajímavá a moc hezká forma prezentace. Jde o video natočeno jako jeden záběr, jehož prostřednictvím se divák seznámí s prostory celé školy. Vzniká kombinováním záznamu synchronizovaného pohybu aktérů – herců, s původním zvukem doplněným o živou nahrávku pořízenou během natáčení.

LIP DUB ZŠ a MŠ Šromotovo zachycuje naši školu takovou, jaká opravdu je, jak vypadá a co nabízí.

Kromě každodenních aktivit spojených s výukou i s mimoškolní činností jsou na videu zachyceny i nádherné „civilní“ okamžiky, jakými jsou například přestávky, svačina, kamarádi a další.

Za významnou při tvorbě videa považujeme spolupráci všech, kteří v něm vystupují – dětí, učitelů a učitelek mateřské školy, prvního i druhého stupně, družinu, pana ředitele i paní zástupkyni, paní ekonomku i sekretářku, pana školníka, paní uklízečky i naše skvělé paní kuchařky. Ti všichni jsou důležitou, neodmyslitelnou a nenahraditelnou součástí naší školy.

Na natáčení jsme se zodpovědně připravovali, ať už šlo o aktivity, kostýmy či pomůcky. Celé video doprovází písnička „Šromoťák“, kterou přímo pro tento účel složil pan Kamil Král. Sám autor ji pro nás nahrál a nazpíval. Děkujeme. Stejně tak poděkování patří režisérsko scénáristickému seskupení LIPO (Lenka, Ivana, Petr, Olga).

Co říci na závěr? Užijte si to stejně jako my!!!:-)