MINIchefové zabodovali v Praze

29. 05. 2022     sekce: Školka     autor: Václava Baštanová     tisk: tisk článku

Školka Šromotova pastelka se poprvé zapojila do celostátní kuchařské soutěže a umístila se na krásném druhém místě. Vyhlašovatelem soutěže je Nadační fond Albert, který již desátým rokem realizuje vzdělávací program s názvem Zdravá5. Právě téma OSLAVA bylo tím rozhodující aspektem k vytvoření tří členného týmu a zapojení se do soutěže. Téma oslovilo vedení školky svou kreativitou, originalitou a volností výběru dezertu i kostýmů. Již na začátku března začala školka s velkými přípravami na soutěž, mezi které patřilo sestavení týmu, vymyšlení názvu týmu, promyšlení receptu na slavnostní pohoštění, natočení originálního přání k narozeninám Zdravé5 a oslovení skupiny, kterou tým připraveným občerstvením potěší. Měli jsme štěstí a všechno do sebe hezky zapadalo. Vznikl klučičí tým MINIchefové (Adámek Menšík, Sebík Šturm a Šimonek Coufal), který svým dezertem „Lahodný krém s jahodovou raffaello kuličkou“ obdaroval budoucí paní učitelky prvních tříd a vedení Základní školy Šromotovo (pozvání proběhlo na Den učitelů ke 430. výročí od narození J. A. Komenského). Nejprve MINIchefové postoupili do semifinále a poté, na základě výhry ve veřejném hlasování, postoupil tým do finále, které proběhlo 27. května. Tento den jsme si všichni velice užili. MINIchefové měli doprovod ze strany rodiny a díky tomu byl den strávený v Praze kouzelnější. Během finále se týmy jednotlivě předvedly odborné porotě ve třech disciplínách (tvorba díla z ovoce a zeleniny, soutěžní kvíz na zjištění základních znalostí o zásadách zdravé výživy, nazdobení muffinů). Finálový program zpestřilo hudební vystoupení herečky Míši Tomešové. Tým MINIchefové díky umístění na druhém místě obdržel kromě diplomů, vařeček a batohů s dárečky od Zdravé5 také zážitek dle vlastního výběru. Jsme hrdí na to, že jsme ve finále mohli prezentovat nejen naši školu, ale i město Hranice.

Tímto bych chtěla poděkovat Vám všem, kteří jste pro tým hlasovali a také rodičům a prarodičům dětí z týmu za úžasnou podporu.

Mgr. Martina Polláková