MIK MIK MIKULÁŠ

05. 12. 2018     sekce: Školka     autor: Martina Polláková     tisk: tisk článku

V úterý 4.12. 2018 proběhla ve školce Šromotova pastelka Mikulášská nadílka a vánoční jarmark. Děti ze školky byly přestrojené za andílky a čertíky a před všemi přítomnými (rodiče, prarodiče, sourozenci, zaměstnanci školy) vystoupily s písničkami, básničkami a tanečky. Největší radost měly děti, když je za jejich vystoupení pochválil sám Sv. Mikuláš, který pak s andělem rozdával balíčky. Čert na vše dohlížel a sem tam, na někoho, zahudroval. Čertův pytel zůstal prázdný, nikdo nebyl odnesen. Po besídce nastalo příjemné společné posezení. Maminky, ale také jeden tatínek, nám napekly výborné cukroví, perníčky a řezy, na kterých jsme si moc pochutnali. Děti se sourozenci si pohrály a paní učitelky si mohly s rodiči a prarodiči popovídat.

Velké poděkování patří strážníkovi městské policie panu Radku Novákovi, slečně asistentce Olze Dřímalové a panu učiteli Petru Drábkovi.

Bc. Martina Polláková