Lze použít plivací test při testování žáků?

28. 04. 2021     sekce: Informace     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

V současné chvíli platí, že v případě prezenční výuky musí mít žák negativní test na covid. Antigenní testy se provádí ve škole dvakrát týdně, přičemž v současné chvíli používáme neinvazivní centrálně dodávané testy SINGCLEAN, které využívají stěrů z nosu. Někteří rodiče se na nás obrátili se žádostí, zda by nemohla být nabídnuta možnost bezkontaktního, tzv. plivacího testu. Po projednání s pedagogy školy rodičům nabízíme, že by jejich děti mohly být testovány tzv. plivacími testy za těchto podmínek:

• jako alternativní testy lze použít výhradně testy Novel Coronavirus (SARS-Cov-2) Antigen rapid test Device (lze objednat např. na www.dezinfekce-shop.cz/antigenni-testy, osobní vyzvednutí v Hranicích - REDDO CZ s.r.o., Tř. Čs. armády 211)
  • testy zajišťují rodiče na své náklady, žák musí mít vždy v pondělí a ve čtvrtek (nebo první den příchodu do školy po nemoci) kompletní test s sebou
  • rodiče před prvním testováním vysvětlí svým dětem správný postup testování
  • pokud dítě nebude mít s sebou kompletní test Novel, musí se podrobit testování školním testem nebo se nemůže prezenční výuky zúčastnit

Výše uvedená pravidla zohledňují přání rodičů na využití bezkontaktních testů a zároveň zohledňují i náročnost práce pedagoga během testování (znalost postupu, správné vyhodnocení, s testováním spojená administrativa).

Pokud tolerujete současnou podobu testování Vašich dětí, nic se pro Vás nemění.

Jen připomínáme, že testování zbývajících tříd kvůli přijímacím zkouškám proběhne v následujících termínech a místech:

• 7.A, 7.B (víceleté gymnázium) - pátek 30.4. od 7:30 do 7:50 hodin, učebna 72, dohlíží H. Purgertová
  • 9.B - pátek, 30.4. od 7:30 do 7:50 hodin, učebna 72, dohlíží H. Purgertová

Děkujeme Vám za spolupráci.