Lyžařský výcvikový kurz sedmých tříd

10. 01. 2022     sekce: Akce školy     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Dne 2.1. – 7.1.2022 se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz sedmých tříd ZŠ Šromotovo. Ubytování bylo zajištěno v luxusním hotelu Sněženka nedaleko SKI arálu Kraličák, kde se samotný výcvik uskutečnil. Zúčastnilo se jej dohromady 57 žáků. Na tento nemalý počet dětí dohlížel zkušený sedmičlenný pedagogický dozor v čele s Janem Mazanem, dále pak Kateřinou Černou, Ellen Hašovou, Hanou Purgertovou, Janem Bouchalou a inženýrem Petrem Drábkem.

Děti byly rozděleny podle zkušeností do pěti skupin. Tento rok byla umožněna i jízda na snowboardu. Výcvikový kurz všichni hodnotíme na výbornou i přes podmínky, které nám na lyžování vyšly. První dva dny pršelo, dále pak mráz a sněžení. V případě nepěkného počasí jsme strávili čas v hotelu při bowlingovém turnaji, plavání a při dalších společných aktivitách. I přes menší zranění jsme dojeli v pořádku, ale smutní, že už nám lyžák skončil. Zde přikládáme pár fotek z tohoto krásného týdne.

Jan Mazan