Co jsme si přivezli z Festivalu?

28. 11. 2019     sekce: Informace     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

V pátek a sobotu 22. a 23.11.2019 se 23 pedagogů naší školy zúčastnilo již 4. ročníku Festivalu pedagogické inspirace. Jedná se o přehlídku různých tipů do výuky či do jiných činností pedagoga, které svým kolegům představují učitelé ze škol, zejména ze škol zapojených do projektu Pomáháme školám k úspěchu.

Naše škola je v projektu taktéž zapojena a tak jsme nemohli chybět :-). Šest statečných dam (M. Havigerová, A. Hlaváčová, P. Kuchaříková, L. Preňková, H. Purgertová a M. Řepová) si připravilo pro ostatní učitele z celé České republiky worshopy se zaměřením na činnostní učení na 1. stupni základní školy, na využití etiky při formování třídních kolektivů a také na rozvoj jazykových dovedností žáků druhého stupně prostřednictvím netradičních aktivit. O všechny workshopy byl velký zájem, všechny byly naplněny na svou kapacitu. Přes počáteční nervozitu si všechny kolegyně pochvalovaly tvůrčí atmosféru na workshopu a odcházely s dobrým pocitem.

Ani ostatní účastníci z naší školy nezaháleli. Mohli si předem vybrat tři až čtyři dílny dle svého zájmu. A bylo z čeho vybírat. V nabídce bylo přes stov dílen. A tak jsme si vyměňovali zkušenosti z oblasti gramotností, osobnostního rozvoje žáků, hodnocení a sebehodnocení žáků, spolupráce s rodiči, ...

Všechny zapojené školy prezentovali svou činnost na tržišti škol. Každá škola představila to, co je pro ní typické či zajímavé. My jsme ve stánku dle výtvarného návrhu T. Janíka a M. Steckerové prezentovali Pohádkové učení, Šromoklíče, adaptační kurz, mediální kurz, činnost školní družiny. Vše bylo doplněno videi samotných žáků. Největším hitem ale bylo broušení na sklo. Někteří si tak od nás odváželi milý dárek pro své blízké.

Ve fotogalerii najdete snímky zachycující atmosféru Festivalu. Autorem fotografií je Jiří Coubal.