Aktuální informace k Londýnu, škole v přírodě a lyžáku

23. 04. 2020     sekce: Informace     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Vážení rodiče,

s ohledem na současný vývoj je jasné, že se neuskuteční plánovaný zájezd do Londýna pro žáky 2. stupně a také neproběhne škola v přírodě třetích tříd, která již byla jednou přesunuta na červen tohoto roku. Již dříve jsme byli nuceni zrušit lyžařský výcvik 7. ročníku. Ve všech třech případech jsme vstoupili do jednání s organizátory těchto aktivit s cílem ochránit finance Vás rodičů a zajistit slíbené aktivity v novém termínu. Jaká je aktuální situace?

Zájezd do Londýna

Zájezd do Londýna byl plánován na 5. až 9. května 2020. Organizátorovi zájezdu jsme již uhradili všechny zálohy a doplatky. Vycestování do Anglie není v současnosti možné a tak jsme se s organizátorem zájezdu domluvili na tom, že výjezd do Londýna přesuneme na rok 2021. Jako škola preferujeme opět začátek května. V současné chvíli jednáme o potvrzení termínu. Zájemci z řad 9. ročníku, kteří již v roce 2021 nebudou žáky naší školy, obdrží zaplacené platby v plné výši zpět. Uvolněná místa nabídneme jiným zájemcům z řad 2. stupně naší školy. Aktualizováno 27.4.: Dnes jsme si navzájem potvrdili termín zájezdu do Londýna, uskuteční se 3. až 7. května 2021.

Škola v přírodě

Žáci třetího ročníku měli vyjet na školu v přírodě v měsíci dubnu. Po vyhlášení nouzového stavu jsme se s organizátorem domluvili na přesun na měsíc červen. Již nyní je zřejmé, že i tato varianta nebude možná a proto jsme opět dojednali s organizátorem změnu termínu, tentokrát na duben 2021. Máme již stanovený pevný termín školy v přírodě na 19. až 23. dubna 2021. Místo bude stejné, zaplacené zálohy jsou poskytnuty na zálohu ubytování. Doplatky na školu v přírodě budeme od budoucích čtvrťáků vybírat až v roce 2021.

Lyžařský výcvik

Jak jsme Vás již dříve informovali, lyžařský výcvik letošních sedmáků proběhne od 15. do 19. března 2021 opět na Grúni. Lyžařský výcvik byl ze strany rodičů také kompletně uhrazen. Abychom předešli placení storno poplatků, navrhujeme ponechat část zálohy u poskytovatele a část u školy. Příští rok by tak nemusely mezi školou a rodiči probíhat žádné platby. Někteří z rodičů nás požádali o navrácení zaplacené zálohy z důvodu tíživé situace, do které se dostali v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu. Pokud by to byl i Váš případ, požádejte si prosím o vrácení části platby prostřednictvím žádosti ke stažení. Upřednostnili bychom, kdybychom platby nemuseli vracet. Děkujeme Vám za pochopení.

Radomír Habermann, ředitel školy