Jarmark se opět vydařil

07. 12. 2017     sekce: Fotogalerie     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Vánoční jarmark na  ZŠ a MŠ  Šromotovo

         Rok se s rokem sešel a na ZŠ a MŠ  Šromotovo se dne 7. 12. 2017 opět uskutečnil projekt Děti a Vánoce, kterého se zúčastnili všichni žáci školy i děti Mateřské školky Pastelka. Čtvrteční dopoledne bylo ve znamení tvořivé práce, během níž malí i velcí žáci pod vedením vyučujících zhotovovali ve 27 vánočních dílnách výrobky na odpolední vánoční jarmark.

Vytvářeli vánoční dekorace z různých materiálů, stromečky a šperky z korálků, svícny ze skla, svíčky z vosku, věnce z vatelínu, nádherné hodiny, drátovali. Také pekli a zdobili perníčky, vystřihovali ozdoby z papíru, malovali na hedvábí či tvořili vánoční přání na PC. Rovněž si vyzkoušeli nové výtvarné techniky, vyhledávali informace o vánočních tradicích jiných zemí a další a další činnosti. Z dílen plných pracovní pohody si děti odnesly svůj výrobek určený k odpolednímu prodeji.

Příprava jarmarku začala hned po obědě, žáci i učitelé nachystali  školní  jídelnu, paní vychovatelky ze školní družiny se postaraly o její výzdobu. Všechny třídy si připravovaly své stánky, které se prohýbaly pod tíhou spousty výrobků vytvořených nejen v dílničkách, ale i v hodinách pracovních činností a  výtvarné výchovy. A pak již všichni s netrpělivostí očekávali první návštěvníky a v množství lidí vyhlíželi své rodiče, prarodiče či kamarády.

Když vše v 15 hodin vypuklo, bylo jasné, že návštěvnost bude opět veliká. Jídelna doslova praskala ve švech. Všichni obdivovali výrobky dětí, nakupovali, kolik peněženky dovolily a jak je malí, zkušení obchodníci dokázali zaujmout. Nejen pro rodiče byla připravena odpolední dílna a občerstvení, včetně tradičního punče, které připravily naše paní kuchařky ze školní jídelny.

Rodiče se mohli zaposlouchat do koled a vánočních písní zpívaných a hraných dětmi 2. stupně.

         Celý den byl prodchnut vánoční atmosférou, nálada byla výborná a děti šťastné, že se jejich výrobky líbily a budou dělat radost novému majiteli. Vánoční jarmark se vydařil.

Děkujeme za velkou podporu všem, kteří se na náročné přípravě projektu podíleli. Poděkování náleží všem zaměstnancům školy, rodičům, veřejnosti i starším žákům, kteří se pečlivě starali o ty mladší. Rovněž děkujeme Sdružení rodičů a přátel školy, jež tuto akci finančně podpořilo.

         Rádi bychom Vám popřáli klidné a příjemně strávené vánoční svátky v kruhu Vašich blízkých, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti  v novém roce 2018.

Autorka: Tereza Cabáková

Vánoční přání focené našimi žáky najdete zde.

Krátké video z jarmarku je ke zhlédnutí zde.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články