Předškoláčci v tělocvičně

01. 05. 2015     sekce: Fotogalerie     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

   Čas plyne velmi rychle. To si jistě uvědomovali všichni rodiče, kteří v pondělí 27. dubna přivedli k nám do školy své děti a dívali se na ně, jak vesele skotačí a zpívají na sportovním odpoledni pro naše již přijaté prvňáčky. Budoucích malých studentů přišlo téměř čtyřicet a myslíme si, že si odpoledne plné her a sportování užili. Brzy jim nastanou povinnosti. A aby vstup do školy byl pro děti co nejpříjemnější, poznávají prostředí i paní učitelky i touto hravou formou.

   Sportovní odpoledne začalo pěkně zvesela písničkou. Pomyslně se děti proběhly zelenou travičkou, při lidové melodii si na ni sedly či lehly a zároveň si zacvičily s krásným barevným padákem.

Poté se už rozběhly po tělocvičně. Na pomoc si vzaly rodiče. Čekalo na ně jedenáct různých zábavných stanovišť. A tak nastalo převeliké hemžení, při kterém si děti vyzkoušely svou mrštnost, šikovnost, odvahu, přesnost… Cesta jejich skákání, lození, šplhání, klouzání, překonávání překážek, lovení i házení byla vždy završena korálkem, který prý poztrácela princeznička na bále.

   Když se všichni malí sportovci přesvědčili, že všechny korálky nalezli, společně si opět zazpívali, zatančili, chvíli relaxovali a nakonec si svým veselým a bujarým HURÁ slíbili, že se brzy opět setkáme nad písmenky a obrázky z počítačů.

  Potěšilo nás vyjádření některých rodičů, že se jim odpoledne pro jejich děti líbilo a že se skvěle vyvedlo. Bylo velmi příjemné sledovat nadšení dětí při cvičení i povzbuzování rodičů, aby děti dosáhly úspěchu. Věříme, že i další společné odpoledne 18. května bude pro děti nejen zábavné, ale i poučné. Už nyní se na všechny těšíme.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články