Pohádková perníková chaloupka

16. 10. 2014     sekce: Fotogalerie     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

   S novým školním rokem se opět v naší škole roztočil kolotoč plný akcí, školních zážitků, ale hlavně povinností a učení.

  Již tradicí se stala pohádková odpoledne pro předškolní děti. V pondělí 13. října jsme se poprvé setkali asi se čtyřiceti budoucími prvňáčky při pohádce o perníkové chaloupce. Opět je naším cílem malé žáčky seznámit se školním prostředím, s učitelkami, opět připravíme vždy akčně zábavné a výukové odpoledne, kdy si naši malí návštěvníci vyzkouší práci na interaktivní tabuli a hlavně se postupně budou učit a připravovat se k jejich první důležité zkoušce – zápisu do první třídy.

  Žáci prvního stupně si pro děti připravili krátkou úvodní pohádku a potom se již pondělní odpoledne neslo v duchu voňavého příběhu.  Žáčci si procvičili a uvolňovali ruku, učili se správně držet tužku, vyjmenovali všechny geometrické tvary, zopakovali také barvy, poslouchali, odkud přichází zvuky lesa, popovídali si o zvířátkách a my jsme se divili, kolik toho už znají. Rodiče se mohli projít po škole, prohlédnout si všechny naše prostory a panu řediteli či paní zástupkyni položit všechny důležité otázky, které jim ležely na srdci. Mezi tím děti oloupaly všechny perníčky a za odměnu si je mohly sníst. Tajné zdroje nám prozradily, že jeden „uloupený“ perníček nestačil a že někteří rodiče po našem pěkném odpoledni s dětmi museli jet přímo do Kauflandu a nakoupit další voňavé dobroty.

   Čas poletí, brzy bude listopad a my se těšíme na další setkání, tentokrát s příběhem pejska a kočičky – v pondělí 10.11. 2014.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články