Lyžařský výcvikový kurz 7. tříd

28. 02. 2019     sekce: Fotogalerie     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

LVK  2019

Na lyžák jsme se moc těšila stejně jako skoro všichni lidi ze třídy. Když už byl konečně konec ledna, tak už jsme byly všichni natěšení, jaké to bude, co tam budeme kromě lyžování dělat a tak. Taky už jsme pomalu řešili, kdo lyžovat umí, kdo ne a v jaké budeme skupině, s jakým učitelem. Lyžák je vážně super věc, jste s ostatními sedmičkami a s lidmi, které jste ještě nepoznali (z ostatních tříd) a tak je to prostě super. Pokoje nás zaujaly, překvapily, byly útulné, prostorné, my měly i hezký výhled. Chata taky vypadala jako z pohádky, a i uvnitř to bylo super. Když jsme přijeli k chatě a měli vyskládat naše věci (lyžáky, lyže a batohy nebo kufry), tak jsme udělali řetěz a ty věci si podávali. Často jsem slyšela, jak někdo nebo i já říká: "To je moje, pozor na to..."Bylo to zábavné a šlo to rychle. Jak jsme to vyložili, tak jsme si našli své věci a jak nás zavolali, šli jsme do pokoje. My ho měly vedle učitelů. Když jsme se ubytovali, šli jsme na sjezdovku, rozdělit se do skupin. Cesta nebyla dlouhá, ale mě to v lyžácích šlo pomalu. Jakmile jsme tam došli, nasadili jsme si lyže a měli jsme sjet krátký úsek a ukázat učitelům, jak jedeme. Já byla ve čtyřkách s panem učitelem Bouchalou, bylo to super.  V pondělí odpoledne jsme teda lyžovali a pak už měli od lyžování volno. Jinak už jsme lyžovali ráno a odpoledne. Potom byla první večeře, pokud vím a pak program (ještě před tím volno). V pondělí měli program nachystaný učitelé a pak my žáci sedmých tříd. Čtverky lyžovaly nejprve na malém kopci a pak na velkém. Moc mě to bavilo, možná to bylo tím, že na lyžáku jsem byla na lyžích podruhé v životě a byla to příležitost, jak si to nejen zopakovat, ale také se zlepšit a něco se i naučit. Ten, kdo to neuměl (nebyl na lyžáku v pětce) nebo to zapomněl, si to mohl zopakovat. Ti, kdo to uměli, tak si mohli zalyžovat se svými kamarády, se kterými normálně lyžovat nejezdí a co jsem viděla, tak se na lyžích dají dělat hodně zajímavé věci. Na chatě byla taky zábava, i když my jsme to buď jen slyšely nebo jsme tam musely dojít, protože my jsme byly kousek dál a výhodou bylo to, že jsme měly klid a v odpoledním klidu tam bylo vážně fajn. Celkově tam bylo moc prima, ráda bych se tam vrátila nebo si to dala ještě jednou od znova. Na lyžák by se mělo jezdit, je to hezké odreagování a seznámení a prostě je to velká zábava. Mě se tam moc líbilo!!! (Elizabeta B. Kusová, 7.C)
Každý den jsme se zdokonalovali ve sjezdu na lyžích. Už jsem ani tak moc nepadala na vleku. Vždycky mě potěšilo, že můžu sjet celý kopec shora. Zdokonalovali jsme se i díky každodenním přednáškám, které se věnovaly lyžařské výstroji, oblečení na lyže, zajímavá byla i historie lyžování. Přednášky vedli všichni učitelé na kurzu. Poslední páteční lyžařský den se mi moc líbil. Byli jsme na svahu sami, protože jiná škola už odjela. Pan učitel Drábek chystal dráhu a zaťukával plastové trubky na slalom. Co se mu ale nestalo? Při zatloukání se omylem klepl kladívkem do hlavy. Možná, že kdyby měl přilbu, o které tak dlouze mluvil na jedné z přednášek, úraz by se stát nemusel. Ve slalomu jsme ale byla úspěšná. V naší skupině jsem byla na 3. místě a obdržela jsem diplom, medaili a čokoládovou tyčinku. Tu jsem vzápětí snědla. Den před odjezdem byl nejlepší, měli jsme si totiž vymyslet častušku (to je, když máš písničku, ale vyměníš tam některá slova a ponecháš jen melodii), to mě moc bavilo. Naše skupina vymýšlela text na písničku Tepláková souprava. My jsme si ji pojmenovaliLyžáková souprava. Myslím si, že učitelé (1. družstvo - Petr Drábek, 2. družstvo - Hana Purgerová, 3. družstvo - Ellen Hašová, 4. družstvo - Jan Bouchala, 5. družstvo - Ivana Andrýsková, supr zdravotník - Petra Kunovská) byli nejlepší. Zpívali na známou písničku - JÓŽIN Z BÁŽIN. Byli vtipně oblečení. Na začátku ''lyžáku'' jsem neuměla jezdit na vleku a jsem pyšná za to, že jsem se to naučila. Další den jsme jeli domů, byla to sobota 9.2 2019. Všichni jsme se moc těšili domů, sice to nebyl hotel, ale ty vzpomínky jsou k nezaplacení. Klidně bych tam zůstala ještě. (Vendula Hawigerová 7.B) 

Musím říct, že nám vyšlo počasí, protože každý den nám svítilo na svahu slunce. Zdá se mi, že jsme se jako třídy i jako spolužáci více poznali a ty aktivity večer mě bavily. Jídlo mi tam chutnalo. Moc jsem si lyžák užila a jsem ráda že jsem jela. Docela hodně jsem se zlepšila v lyžování. (Denisa Hegarová 7.C)


Hodnocení celého lyžáku: byla sranda, každý se naučil něco nového, dobré bylo, že se to na sjezdovce i natáčelo a potom jsme se mohli podívat, co děláme špatně nebo dobře. Dávám 9/10. (Michal Seibert 7.B)


Poslední den, před odjezdem byl super večer. Zábavu připravovali učitelé i žáci. Dostali jsme vysvědčení a byli jsme pasováni na lyžaře. Každý tým měl za úkol připravit si častušku (slova o lyžáku na známou písničku). Všichni jsme se pobavili, ale učitelé měli nejlepší vystoupení. V sobotu už jsme se jen sbalili a jeli domů. Na tento lyžák budu ráda vzpomínat. Bylo to fajn. (Dominika Chudá 7.B)


Z kopce jsme postupně sjížděli dolů k vleku jeden za druhým. Lyžovalo se vždy dopoledne a odpoledne, mezitím byl oběd a odpolední klid, který jsme věnovali odpočinku a nakupování pamlsků v bufetu. Po večeři vždy probíhal večerní program, při němž jsme se seznámili s lyžařskou výstrojí a výzbrojí, historií lyžování. Po druhé večeři následovala zábava formou her, kterou přichystali na první den učitelé a na zbývající dny žáci. Líbila se mi hra živé pexeso, židlovaná. V pátek po večeři jsme zpívali častušky. Naše častuška byla na melodii Tepláková souprava: "Bouchalou já kráčím hrdě dál, na lyžích můžeš zářit a být módní ideál. My jsme čtverky, my jsme fit, tak nás čeká hodně jízd, pojďte holky, kluci na lyžích. Bouchala nás bouch, potom se zabouchl do jedné z mých lyží. Lyžáková souprava lyže dej si doprava. V lyžácích já kráčím dál." V sobotu po snídani jsme si sbalili svou lyžařskou výstroj a výzbroj a vrátili se domů. Celý lyžařský výcvikový kurz se vydařil, nikdo si nezpůsobil při lyžování žádný vážný úraz. Na kurzu se mi moc líbilo, naučil jsem se lyžovat a zažil spoustu legrace. (Adam Šnejdrla, 7.B)


Čas velice rychle utíkal a najednou tady byl poslední den výcviku. Odpoledne pan učitel Drábek stavěl slalom. Pro nás bylo překvapením, že se nejednalo o klasický slalom, ale o zajímavější skicross. Všichni účastníci tuto trať zvládli bez problému. Večer proběhl opět zábavný program. Žáci i učitelé si připravili různé hudební scénky. Nejvíce nás pobavilo vystoupení učitelů s parodií na píseň "Jóžin z bážin" Přes tento týden jsem se velmi spřátelila s žáky z ostatních tříd. Zejména s Vendou Hawigerovou, Naty Juřicovou a Domčou Chudou. S děvčaty jsme si užily moc zábavy. Všem se lyžařský výcvik sedmých tříd moc líbil. (Linda Hladíková 7.C)

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články