Jarmark se opět vydařil!

09. 12. 2015     sekce: Fotogalerie     autor: Tereza Cabáková     tisk: tisk článku

Vánoční jarmark na  ZŠ a MŠ  Šromotovo

         V úterý  8. 12. 2015 se na ZŠ a MŠ  Šromotovo  uskutečnil projekt Děti a Vánoce, kterého se zúčastnili všichni žáci školy i děti mateřské školky Pastelka.  Během dopoledne se  malí i velcí žáci snažili společnými silami zhotovit v 24 vánočních dílnách výrobky na odpolední Vánoční jarmark.

Vyráběli vánoční dekorace z různých materiálů, drátovali, pekli a zdobili perníčky, vystřihovali ozdoby z papíru, vyráběli stromečky a šperky z korálků, svíčky z vosku, věnce z vatelínu, malovali na hedvábí, tvořili vánoční přání na PC, vyhledávali informace o vánočníchtradicích v jiných zemích a mnoho dalšího.

         Po obědě měli žáci plno práce, museli totiž připravit  školní  jídelnu, ve které se od 15 hodin konal Vánoční jarmark. O vánoční výzdobu jídelny se již tradičně postaraly paní vychovatelky ze školní družiny. Všichni se těšili na své rodiče, prarodiče i kamarády, aby se pochlubili svými výtvory nejen z vánočních dílen, ale i z hodin pracovních činností a  výtvarné výchovy. Každá třída měla svůj stánek a vybraní  žáci netrpělivě očekávali první  návštěvníky.

Po zahájení jarmarku bylo jasné, že návštěvnost předčila veškeré očekávání a v jídelně to chvílemi vypadalo jako ve včelím úle. Všichni obdivovali výrobky dětí a  nálada byla skutečně předvánoční.

Rodiče si mohli zhotovit výrobky ve dvou  odpoledních dílnách , občerstvit se výborným svařeným vínem či jídlem, které připravily kuchařky školní jídelny. Před jídelnou  pod vedením učitelů zpívali a hráli vánoční koledy.

         Tento den byl opravdu velmi vydařený, děti byly pyšné a spokojené, že se jejich vánoční výrobky líbily  a byly náležitě oceněny.

         Děkujeme za podporu všem, kteří se na přípravě projektu podíleli, všem zaměstnancům školy, rodičům, veřejnosti a parnerům Grantového programu.

         Chtěli  bychom Vám  popřát klidné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a spokojenosti  v novém roce 2016.

                           

                                                                                                              Žáci a učitelé ZŠ a MŠ  Šromotovo

http://www.regionhranicko.cz/dokumenty/projekty/23/Publicita/banner_16x2,3cm_GP_2015-na%20plakat.jpg

                                                                                                   

                                                                                                   

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články