Školní kolo soutěže ve francouzském jazyce

28. 01. 2020     sekce: Akce školy     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Ve dnech 21. a 23. ledna proběhla v naší škole soutěž ve francouzském jazyce. Tento rok se dvoukolové soutěže účastnili dokonce i žáci sedmých ročníků, kteří se začali učit francouzštinu teprve tento školní rok.

Do krajského kola postupuje Julie Jahnová z IX.B.

Své komunikační dovednosti a schopnost porozumění slyšenému si mohlo vyzkoušet celkem třicet dětí.

Nejlépe si vedli tito žáci:

7. ročník: Michaela Janečková, Mikuláš Hnilička, Lucie Dopitová a Leona Stržínková;

8. ročník: Pavel Pinček, Teodor Juráň a Denisa Hegarová;

9. ročník: Julie Jahnová, Simona Vinklárková a Adéla Kostruchová.

Gratulujeme všem účastníkům !!!

A co čeká naši vítězku Julii Jahnovou v krajském kole?

Písemná část:
- ověření porozumění slyšenému textu pomocí otázek, na něž Julča písemně odpoví.
Ústní část:
- Julie se krátce představí, pak popíše náhodně vylosovaný obrázek a nakonec vytvoří dialog s rodilým mluvčím na základě obrázku, anekdoty (jeux de rôle) nebo vylosovaného tématu.

Držíme palce!