Práce pro přírodu nás baví

09. 05. 2024     sekce: Akce školy     autor: Jitka Peřinová     tisk: tisk článku

Jak jsme vás již informovali, naši benjamínci zvítězili v přírodovědné soutěži ZLATÝ LIST. Na stezce plné úkolů si ověřili své znalosti z rozmanitých oborů přírodních věd – astronomie, ekologie, botaniky, geologie, zoologie a meteorologie. Nyní došlo také na praktické dovednosti. Žáci prokázali, že je jen tak něco nezaskočí, a nebojí se za naši přírodu použít také hrubou sílu. Součástí soutěže je totiž praktická část (práce pro přírodu), čímž se rozumí například pomoc volně žijícím živočichům.

Dnes jsme se zaměřili na výrobu hmyzího hotelu. A jak se nám práce povedla? To si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. Doufáme, že hotel bude sloužit nejen jako úkryt či hnízdiště mnoha rozmanitým živočichům, ale taktéž udělá radost dětem při zkoumání přírodních krás naší školní zahrady.