Poznejte se prosím aneb Adaptační kurz

15. 09. 2021     sekce: Akce školy     autor: Ladislav Mareš     tisk: tisk článku

Nová část druhého stupně naší základní školy se hned na úvod září vzájemně poznávala. Tradiční adaptační kurz určený pro žáky šestých tříd a jejich třídní učitele se obdobně jako vloni uskutečnil v blízkém okolí školy. Po dva dny se šesťáci vzájemně poznávali a učili se spolupracovat při různých aktivitách i hrách. 

Adaptační kurzy na úvod šestého ročníku jsou na naší škole již tradiční a s ohledem na komplikovanou "covidovou" dobu jsme se i letos rozhodli prožít dva společné dny v zámeckém parku. Počasí se nad námi smilovalo, a tak adaptačním aktivitám nic nebránilo. Šesťáci se do veškerých připravených aktivit aktivně zapojili a podle ohlasů se první pondělí a úterý v novém školním roce vydařilo. Většina žáků by se sice již za předešlých pět let společné školní docházky měla znát, ale kurz ukázal, že mnohé o sobě navzájem žáci nevědí. Navázat někdy spolupráci a podat pomocnou ruku spolužákovi, s kterým se "až tak nebavím", bylo také obtížné, ale všichni to zvládli. 

Poděkování patří všem účastníkům za aktivní účast a také všem učitelkám, které adaptační kurz připravily a zrealizovaly. 

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články