Partnerská spolupráce škol Hranice - Hlohovec

05. 06. 2019     sekce: Akce školy     autor: Hana Purgertová     tisk: tisk článku

Zástupci 6. -  8. ročníků naší školy navštívili ve dnech 30. 5.  - 31. 5. 2019 partnerskou školu

v Hlohovci na Slovensku.

 

Ve čtvrtek 30. května žáci dorazili okolo poledne do hlohovecké školy. Po vřelém přivítání se ubytovali ve třídách a spěchali do školní jídelny ochutnat, jak umí na Slovensku usmažit řízky. Po krátkém odpočinku a prohlídce školy vyrazily na odpolední výlet dva autobusy. Slovenští přátelé nám připravili návštěvu města Nitra a projížďku turistickým vláčkem. Počasí nám vůbec nepřálo. Na konec května si připravilo své vrtochy v podobě vydatného deště a chladu. Počasí navzdory poznávací odpoledne trávili naši žáci společně se svými novými přáteli v pěkné atmosféře. Všichni společně si mohli všichni vyzkoušet své komunikační dovednosti, vyzkoušet si své jednání a chování v novém prostředí a přispět k upevnění partnerských vztahů našich škol. Společenský večer byl připraven ve školní tělocvičně.

V pátek 31. června před oslavou Dne dětí byly na programu zajímavé soutěže, které se odehrávaly ve škole a ve sportovním areálu školy. Naši žáci se rozdělili do skupin a soutěžili společně s třídními kolektivy v různých soutěžích pod záštitou olympijské vlajky. Všechna stanoviště byla pro naše zástupce hlavně zkouškou porozumění slovenského jazyka, možností učit se respektovat navzájem a oceňovat zkušenosti. 

Akce přispívá prosazovat evropské vzdělávání. Velký podíl na organizaci mají tedy samotní žáci a

učitelé, kteří akci koordinují a zabezpečují.

Partnerské akce se zúčastnilo 34 žáků 2. stupně školy a 3 zástupci pedagogů: Ivana Andrýsková, Lenka Preňková a Hana Purgertová, na organizaci se spolupodílelo i vedené naší školy: zástupkyně školy Miluše Kučírková a ředitel školy Radomír Habermann.

Děkuji všem účastníkům za skvělou reprezentaci naší školy a za jejich podíl na realizaci záměru našeho

partnerství obou škol.

Poděkování patří městu Hranice, které svým grantem podporuje tuto partnerskou spolupráci.

 

 

Zapsala: Hana Purgertová

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články