Okrsková kola ve florbalu

08. 11. 2017     sekce: Akce školy     autor:     tisk: tisk článku

Začátek listopadu patřil u nás na Šromoťáku florbalu. Již tradičně u nás probíhala okrsková kola mladších i starších žáků a žákyň. Obě dívčí kategorie se odehrály ve čtvrtek 2.11., mladší kluci hráli v pondělí 6.11. a starší kluci v úterý 7.11. Nejméně škol se sešlo v kategorii mladší žákyně, kde se mezi sebou utkaly o postup do okresu pouze tři školy, které mezi sebou odehrály tři zápasy.
Konečné pořadí kategorie mladší žákyně: 1. 1.Máje, 2. Šromotovo, 3. Hustopeče. Děvčata byla moc šikovná a do okresu postupují zcela zaslouženě 1. Máje a Šromotovo.
Naši školu reprezentovaly: 6.B Tereza Kindlová, 7.A Natálie Gomolová, Tereza Habermannová, Karolína Šimková, Aneta Sutorová, 7.B Alžběta Bajcarová, 7.C Adéla Kostruchová, Lucie Kočnarová, Natálie Macháňová, Dominika Lekešová.

Po mladších žákyních patřilo hřiště starším děvčatům. V této kategorii se mezi sebou utkalo 5 družstev a odehrálo se celkem 10 zápasů. K vidění byl pěkný florbal, v této kategorii bylo mezi děvčaty poměrně dost výborných florbalistek.
Konečné pořadí kategorie starší žákyně 1. 1.Máje, 2. Gymnázium Hranice, 3. Všechovice, 4. Šromotovo, 5. Hustopeče.
Do okresu, který proběhne v Přerově 22.11., postupují 1. Máje a Gymnázium Hranice.
Naši školu reprezentovaly: 8.A Anežka Lýsková, 8.B Lucie Menyhardová, 9.A Evelína Barboříková, Adriana Reková, Dagmar Dušánková, Nikol Juráňová, 9.B Melanie Vařeková, Terezie Kočnarová, Petra Číhalová, Aneta Maródiová, Jolana Němcová.

V pondělí 6.11. pokračovaly okrsky kategorií mladších žáků. Deset škol, které byly rozlosovány do dvou skupin, mezi sebou „bojovaly“ o postup do okresu. Náš tým dal do každého zápasu maximum. Kluci sbírali cenné zkušenosti do dalších let. Největší oporou byl brankář Ctirad Polášek, který odvedl v brance skvělou práci. Z každé skupiny postoupil do okresního kola vítěz. Zcela zaslouženě to byly školy Osecká Lipník a 1. Máje Hranice. Naši kluci skončili na krásném 3. místě ve skupině.                                                                                                                                                 Naši školu reprezentovali: 6.A Ondřej Post, 6.B Michal Seibert, 6.C Daniel Lýsek, 7.A Ctirad Polášek, 7.B Jiří Hollaschke, David Balažovič, David Trna, 7.C Lukáš Horáček, Tomáš Dudík, Jakub Rác.

V úterý 7.11. zakončila sérii okrskových kol kategorie starších žáků. Letos se přihlásilo nejvíce škol ze všech ročníků. Celkem devět týmů, které byly rozlosovány do dvou skupin, se mezi sebou utkalo o postup do okresu. Každoročně je tato skupina nejprestižnější a nejvíce „očekávanou“ kategorií, protože nejstarší kluci už mají nejvíce zkušeností, jsou nejbojovnější, rychlí, každý tým chce vyhrát a proto tady mají své místo i emoce, které k zápasům starších kluků neodmyslitelně patří. Z každé skupiny postoupil do okresního kola vítěz, opět zaslouženě Gymnázium Lipník a 1.Máje Hranice. Naši kluci skončili na pěkném 3. místě.                                                                                                     Naši školu reprezentovali: 8.A Martin Klein, Denis Šindlar, 8.B David Stodůlka, František Randýsek, Jan Hetman, 9. A Václav Koutný, Martin Kuča, Roman Pavel, Dominik Hýža.

Všem klukům i děvčatům díky za vzornou reprezentaci školy a mladším žákyním gratulujeme k postupu do okresu, který bude opět u nás v tělocvičně 24.11.
 

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články