VOŇAVÉ POHÁDKOVÉ UČENÍ

25. 02. 2024     sekce: Předškoláci     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

Přes padesát předškolních děti v pondělí 19.2. přišlo se svými rodiči za pohádkou. Ta voněla po celé škole. Vždyť byla z perníku. A jak to tak v pohádkách chodí, nejprve malí žáčci museli splnit několik zapeklitých úkolů, aby nakonec strčili ježibabu do pece.

Cesta vedla přes hluboký les, děti musely přejít přes dlouhou kládu, přeskočit potůček, poslouchat zvuky lesa, rozeznat lesní zvířátka a povídat o nich.  Nakonec díky světýlku našly chaloupku. Všechny další úkoly, třeba uvolňování ruky , poznávání barev, geometrických tvarů, stříhání, lepení, vybarvování…děti hravě zvládly.

Za měsíc se opět mohou budoucí prvňáčci prožít jinou pohádku, tentokrát zvířátkovou. Vůni perníků vyměníme za přátelství kočičky a pejska. Moc se tedy na děti těšíme. Přijďte určitě.