2. Pohádkové učení O pejskovi a kočičce

11. 03. 2018     sekce: Předškoláci     autor: Ellen Hašová     tisk: tisk článku

V pondělí  5. března se předškoláci u nás ve škole setkali v pohádce s pejskem a kočičkou.
Nejdříve společně sušili vyprané prádlo a potom se vydali na vycházku.  Za doprovodu známé písníčky kluci i holčičky poskakovali přes potůček a prolézali křovím, kde si chudák pejsek roztrhl kožíšek. A to už byl další úkol pro šikovné předškoláky – zašili pejskovi díru žížalou.  Tak jako ve známé pohádce pekli pejsek s kočičkou narozeninový dort. A děti jim pomáhaly vybrat správné suroviny, míchat i krásně nazdobit hotový dort.
Při práci na kouzelné tabuli i v pracovních listech děti ukázaly paní učitelce, jak už umí správně držet tužku při psaní rovné čáry, že poznají barvy i geometrické tvary.  Hlásily se jako ve škole a ukázaly paní učitelce, že u zápisu do 1. třídy to určitě zvládnou na jedničku. Budeme se na Vás těšit 6. nebo 7. dubna, předškoláci!