HALLOWEENSKÝ KARNEVAL

01. 11. 2016     sekce: Akce školy     autor: Hana Purgertová     tisk: tisk článku

V pondělí 31. října 2016 se v naší tělocvičně sešli hrůzostrašní tvorové, čarodějnice, mumie a všelijací skřeti. Tradičně mezi nimi probíhala podivná klání. Na 22 stanovištích příšery soupeřily, která z nich je nejlepší. Předvedly shazování plechovek, motání uzlů, lovení pavouků, skákání v pytli, kreslení zpaměti, hledání rozdílů, sestavování puzzle, tvoření korálků, trefy do otvoru, sestřelování dýní, poznávání po hmatu, stavění komínu, zdolání cesty na šlapadle, házení míčů do koše, oblékání čarodějnice, hledání dvojic stejných koček, objevování cesty z bludiště ven, přenášení pingpongového míčku na lžíci, bombardování kuželek, kreslení obrázku podle čísel, nahazování náramků na tyč a taky musely co nejrychleji čapnout Halloweenské obrázky plácačkou na mouchy. Všechny obludy byly trénované a velmi se jim dařilo. Za vyhrané čarodějničky – peníze nakoupily v Halloweenském obchůdku sladkosti a užitečné věci jako jsou pavouci, hopíci, svítivé náramky, kostlivci anebo nafukovací balónky. Při čarodějném tanci porota složená z rodičů, žáků a učitelů vybrala 10 nejpovedenějších masek:

1. Vězeň Jan Macháň ze 3. B   10bodů
  2. Zombie Nela Macháňová z MŠ   9 bodů
  3. Sova Johanka Otáhalová a Harry Potter Pavel Adler ze 3. C, upírka Viktorie Filipi ze 3. B   6 bodů
  4. Čarodějnice Anička Drábková z MŠ a mumie František Caletka z 1. A   5 bodů
  5. Čarodějka Simonka Cinnová a  Marek Černota ze 3. C a duch nevěsty Leonka Badová z 3. A

Všechny masky obdržely sladkou odměnu a diplom. Vítězná maska vyhrála 1 hodinu bowlingu zdarma. Tuto cenu zajistila díky své brigádě Magdaléna Dušánková.

Děkujeme všem žákům 2. stupně, kteří zajistili porotu na stanovištích, nachystali i uklidili vše potřebné pro konání této tradiční akce, vyzdobili tělocvičnu a přichystali si masky.

Na výzdobě se také podíleli žáci z 2. B. Vstupní chodbu k tělocvičně vyzdobili žáci 2. B. Děkujeme paní učitelce Pavle Zemanové za zapůjčení Halloweenských výrobků a také paní učitelce Michaele Hawigerové, která nám vyrobila dvě dýňové lucerny. Každým rokem nám také připraví Halloweenské překvapení pan učitel Tomáš Janík, který zajišťuje výzdobu ve škole. Děkujeme za vtipné obrázky.

Významnou roli pro uskutečnění této akce mají vždy rodiče žáků. Poděkování patří všem maminkám, které zajišťovaly občerstvení – mufínky, perníčky, koláčky, pečené prstíky, řezy a slané šneky. Odměny za soutěžení zajistilo SRPŠ. Děkujeme za finanční podporu!

Závěrečný dík patří mé kolegyni Dagmar Janouškové za významný podíl na organizaci Halloweenského karnevalu.

Ještě jednou všem děkuji za to, že se bavili, tančili, soutěžili, smáli se, poskakovali, strašili se, výskali si,báli se …. prostě, užívali si Halloween!

Hana Purgertová

Koordinátor akce