Vánoční dílny

03. 12. 2021     sekce: Akce školy     autor: Tereza Cabáková     tisk: tisk článku

Vánoční dílny na  ZŠ a MŠ  Šromotovo

          Vánoční dílny se v tomto složitém období karantén a rušení hromadných akcí podařilo na ZŠ a MŠ Šromotovo úspěšně realizovat ve čtvrtek 2.12.2021. Akce proběhla bez prodejní části – Vánočního jarmarku – a také s úpravou dílen, které se uskutečnily v rámci třídních kolektivů, ale o to více mohli žáci pracovat v klidu a v pohodě s třídními učiteli a jejich kolegy. V plném rozsahu projekt Děti a Vánoce nebylo možné uskutečnit, a tak místo prodeje si tentokrát děti své  výrobky mohly odnést domů. Dílnám předcházela v prostorách zámku výstava s výrobky žáků celé školy a s fotografiemi výrobků z předchozích roků i současného tvoření.

         Pracovní den byl ve znamení tvořivé práce, během níž malí i velcí žáci pod vedením vyučujících zhotovovali ve 24 vánočních dílnách výrobky. Vytvářeli vánoční dekorace z různých materiálů, stromečky z proutí, andílky a šperky z korálků, svícny a andílky ze skla, sklenic, textilu a přírodních materiálů, věnce z vlny, přání s nitěnou grafikou. Také pekli a zdobili perníčky, vystřihovali ozdoby z papíru, vyráběli úžasné hvězdy, macramé, kalendáře, textilní ubrousky s voskem, přívěsky, dřevěné hvězdy, či tvořili vánoční vařečky a přání. Rovněž si vyzkoušeli nové výtvarné techniky, povídali si o vánočních tradicích jiných zemí. Z dílen plných pracovní pohody si děti svůj výrobek odnesly domů.

        Celý den byl prodchnut vánoční atmosférou, nálada byla výborná a děti spokojené. Jiná struktura dílen přinesla nové zajímavé zkušenosti, třídní učitelé tak mohli výjimečně tvořit se svou vlastní třídou, uvařit si čaj, popovídat si i s dětmi doma v karanténě pomocí online hodin, a tak propojit celé třídy.

Děkujeme za velkou podporu všem, kteří se na náročné přípravě celého dne podíleli, a přes různé komplikace spojené s epidemií vše zvládli. Poděkování náleží vedoucím dílen za velmi pohodovou atmosféru při práci, trpělivost, se kterou změny v organizaci řešili, a také všem zaměstnancům školy.

Chtěli bychom také poděkovat partnerům Grantového programu regionu Hranicko, kteří finančně podpořili tuto akci. Rovněž děkujeme Sdružení rodičů a přátel školy ZŠ a MŠ Šromotovo za finanční příspěvek.

          Rádi bychom Vám popřáli klidné a příjemně strávené vánoční svátky v kruhu Vašich blízkých, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti  v novém roce 2022.

                                                                                                  Mgr. Terezie Cabáková

                                              

 

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články