Le concours de la chanson francophone

27. 03. 2019     sekce: Akce školy     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

U příležitosti festivalu Dny Frankofonie 2019 pořádala Alliance Française Ostrava soutěž ve zpěvu frankofonní písně Le concours de la chanson francophone, která se uskutečnila v pátek 22. března 2019 v Klubu Parník v Ostravě. Naši školu reprezentovala Julie Jahnová s písní „TOUS LES DEUX“. Julčin výkon byl odbornou porotou ohodnocen třetím místem!

Soutěž byla určena všem amatérským zpěvákům žijícím v České republice. Účastník však nesměl mít národnost žádné z frankofonních zemí.

Soutěžící byli rozděleni do 4 kategorií: "sólista před maturitou" (včetně maturantů ve školním roce 2018/2019), "sólista po maturitě/dospělí", "skupina" a kategorie „soutěžící do 15 let“. Soutěžící zpívali ve francouzštině píseň frankofonních autorů, případně vlastní skladbu.  

Porota, ve které zasedali odborníci na zpěv a francouzskou výslovnost (nechyběla ani radní města Ostrava), ohodnotila uměleckou úroveň, kvalitu zpěvu, kvalitu francouzštiny a originalitu výběru písně.

Vítězové regionálního kola postoupili do Euroregionálního kola soutěže ve frankofonní písni, jehož organizátorem je letos Česká republika. Finále je určeno pro soutěžící z České republiky, Slovenské republiky, Polska a Maďarska.

Zpěvačka Julča:

„Soutěže jsem se účastnila už vloni, takže jsem měla představu o jejím průběhu. Bavila mě všechna vystoupení. Vážím si lidí, kteří něco umí. V mé kategorii bylo hodně skvělých zpěváků. Zaujalo mě vystoupení jednoho kluka z Hradce Králové, který byl opravdu hodně dobrý! Překvapilo mě, že se vůbec neumístil do třetího místa.

Ze svého úspěchu jsem měla samozřejmě velikou radost. Těším se na příští ročník této soutěže. Je příjemné spojit hudbu s francouzštinou a být s lidmi, které zpívání a francouzština baví tak jako mě.

V „Parníku“ byla zase skvělá atmosféra. Všichni jsme si to užívali. Zazněla spousta zajímavých písní frankofonních zpěváků v podání děcek z různých krajů naší republiky.“

Odkaz na video (omlouváme se za sníženou kvalitu, bylo točeno na mobil).

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články