JAK JSME SI UŽILI ADAPTAČNÍ KURZ 2017

10. 10. 2017     sekce: Akce školy     autor: Andrea Navrátilová     tisk: tisk článku

Na adaptační kurz na Archu v Rajnochovicích jsme jeli autobusem. Ten nás vyvezl až úplně k budově. Nejprve jsme se všichni sešli dole na hřišti, kde “jsme si rozdělili“ učitele. Celé dopoledne jsme hráli hry na poznávání. Pak jsme si rozebrali chatky. Chatkám bych dala 9 bodů z deseti. Byly ze dřeva a měly dvě patra. Byly moc hezké, ale ti, co spali dole jako já, měli nevýhodu, protože když někdo nahoře udělal jenom pouhý krůček, tak to dole znělo, jako by se probudili dinosauři. (Denisa)

Účelem pobytu bylo upevnit si vztahy  a víc se celkově poznat. A účel to, dle mého, splnilo. Ačkoli to někdy skřípalo, tak i to jsme překonali. Společně. Poznávací hry byly asi samozřejmostí, ale pak tu byla ještě spousta dalších her, které kolektivu naší třídy fakt prospěly. Naučili jsme se říkat své názory. (Tereza)

Nejvíce nás stmelila hra Titanik. (Bety)

Hra spočívala v tom, že se měla celá třída vlézt do kruhu z lana. Jenomže kruh se zmenšoval a my museli vymyslet, jak se do něj vejít všichni. Zkoušeli jsme to hodněkrát, ale nikdy jsme se tam nemohli narvat. Až jsme přišli na nápad, že po okraji budeme mít někoho na zádech a uprostřed budou ti lehčí na něčích ramenech. Trvalo to sice dlouho, ale nakonec jsme to přece jen dokázali. (Petra)

Líbilo se mi lano na hřišti, jak jsme ho měli podbíhat. Naty si to vzala „na vedení" a začala říkat "teď...teď...teď..." a tyto pokyny nám moc pomohly.

… Učitelé byli v pohodě.

Adaptační kurz je dobrá myšlenka. (Linda)

Hráli jsme tam hodně poučné hry a jídlo i ubytování bylo super. (Aneta)

Každý den jsme se sešli v jídelně na snídani, svačinu, oběd a večeři. Mně nejvíc chutnal řízek.

Chatu jsme měli u lesa. Byl z ní výhled na kopce a na vysílač.

Celý pobyt jsem si užil a rád bych ještě někdy na podobný výlet jel. (Radek)

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články