Chemická olympiáda - okresní kolo

09. 03. 2020     sekce: Akce školy     autor: Petra Kunovská     tisk: tisk článku

V úterý 3. března 2020 se zúčastnila v Přerově v Gymnáziu Jakuba Škody čtveřice našich žáků devátých tříd okresního kola chemické olympiády. Soutěžící čekal devadesátiminutový test plný chemických vzorců, rovnic a výpočtů. V druhé části trávili devadesát minut v laboratoři gymnázia, kde určovali neznámé kationty podle jejich reaktivity.

Nejúspěšnější v obou částech byl Štěpán Hawiger z 9. B, který obsadil v kategorii žáků základních škol třetí místo. Hned za ním se postupně seřadily na čtvrtém místě Karolína Janečková z 9. A, na pátém místo Alexandra Kopetzká z 9. C a na šestém místě Tereza Habermannová z 9. A. Do okresního kola bylo pozváno 13 žáků ze základních škol.

Všem čtyřem soutěžících blahopřeji a děkuji za reprezentaci naší školy.