Projekt Děti a Vánoce

22. 11. 2017     sekce: Akce školy     autor: Tereza Cabáková     tisk: tisk článku

Tradiční Jarmark a dílny se už připravují!

                ZŠ a MŠ Šromotovo Hranice se opět připravuje na den, kdy proběhnou vánoční dílny a tradiční Jarmark.  Všichni společně hledají nové nápady, připravují výrobky a těší se na čtvrtek 7. 12.2017 na projekt Děti a Vánoce.

                Všichni žáci 1. – 9. tříd jsou již rozděleni do 27 dílen s vánoční tématikou, ve kterých budou pod vedením vyučujících tvořit výrobky na jarmark a připravovat se na zpívání koled, malé děti se staršími zkoušet nové výtvarné techniky.  S přecházením dětí 1.-4. tříd do dílen a zpět pomohou žáci 8. a 9. ročníku, kteří se o ty menší jako vždy vzorně postarají. Každá dílna bude mít jiné zaměření, žáci budou vyrábět dekorace z přírodnin, malovat na hedvábí, drátovat z korálků a skla, vyzkouší si pečení a zdobení vánočních perníčků i enkaustiku, ze skla a vosku vyrobí svíčky, budou mramorovat, tvořit ozdoby z papíru, skla, keramiky, stuh a látek apod.  Opět proběhne i odpolední dílna pro širokou veřejnost, ve které si každý účastník může vyrobit ozdobu s vánoční tématikou.

                Po obědě se žáci sejdou v jídelně a budou připravovat vánoční Jarmark. Každá třída má vlastní stůl, který si vyzdobí svými výrobky z jednotlivých dílen, ale i z hodin pracovních činností. Pravá vánoční atmosféra vypukne v 15 hodin a všichni žáci ZŠ a MŠ Šromotovo se těší na hojnou účast rodičů, prarodičů, přátel školy i širokou veřejnost, aby se mohli pochlubit svou šikovností a zručností. Prodej bude probíhat v jídelně i na chodbách, atmosféru Vánoc doplní zpívání koled připravené žáky a učiteli.

Přijďte se podívat na nové nápady a výrobky, můžete se inspirovat. Těšíme se na Vás.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články