Výtvarný kroužek

10. 11. 2018     sekce: Volnočasové aktivity     autor: Martina Polláková     tisk: tisk článku

Výtvarnou soutěž s názvem "CESTOVÁNÍ S PRARODIČI" vyhlásil Tým silniční bezpečnosti.  Úkolem bylo ztvárnit cestování dopravními prostředky s babičkou a dědečkem. Soutěž je postupová, krajské a republikové kolo. Jelikož soutěž je rozdělena jen do tří kategorií: 1. kategorie - děti z mateřských škol, 2. kategorie - žáci 1. stupně základní školy, 3. kategorie - žáci 2. stupně základní školy, bude velice těžké se probojovat na nejvyšší příčky. I přesto jsme s dětmi a žáky z výtvarného kroužku začali na obrázkách pracovat už na konci září a tvorbě jsme věnovali 8 hodin. V první polovině měsíce prosince budou výherci pozváni na slavnostní vyhlášení. V každé kategorii bude vyhlášeno pět vítězů. Vítězné práce budou automaticky postupovat do celostátního kola, jehož vyhlášení proběhne v lednu 2019 v Liberci.

Do soutěže jsem zaslala všechny obrázky (celkem 25 - MŠ, ZŠ). Z mého pohledu se povedly a držím dětem/žákům palečky, aby se umístili. Originály obrázků vyhlašovatel soutěže nevrací, proto jsem vytvořila kopie, které budou vystaveny a následně darovány malým umělcům.

Bc. Martina Polláková

vedoucí výtvarného kroužku