Vánoční výtvarná soutěž

07. 11. 2022     sekce: Volnočasové aktivity     autor: Martina Polláková     tisk: tisk článku

Milí žáci,

moc dobře vím, že je mezi Vámi spousta skvělých výtvarníků, a proto se na Vás obracím s nabídkou zapojit se do celostátní výtvarné soutěže s názvem „VÁNOCE OČIMA DĚTÍ“. V předchozích ročnících se naše škola a školka umístila na předních příčkách a věřím, že i letos máme šanci :-).

Vyhlašovatel soutěže: Klášter Pražského Jezulátka

TÉMA: „Můžeš přespat u nás“

• Příběh, který inspiroval pořadatele soutěže, připomíná solidaritu tisíců lidí. Lidí, kteří nejsou slepí a hluší k potřebám druhých a konkrétní situaci mnoha rodin, prchajících z oblastí válečných konfliktů – z Ukrajiny, Sýrie, Afganistánu. Možná se při hledání námětu na Váš obrázek zamyslíte nad tím, jak bychom pomohli Marii a Josefovi, kdyby dnes zaklepali u našich dveří? Jak konkrétně lidé pomáhali a stále pomáhají uprchlíkům? Co vlastně člověk na útěku potřebuje?

Výtvarná soutěž je určena pro děti od 4 do 15 let a je tradičně vyhlašována ve třech věkových kategoriích.

Velikost výkresu: A4 (ze zadní strany uvede autor jméno, příjmení, třídu a věk)

Technika: kresba, malba nebo tisk

OBRÁZKY PROSÍM ODEVZDÁVEJTE VE ŠKOLCE, DO 12.12. 2022.

Práce budou vyhodnoceny odbornou komisí a vítězná díla vystavena v kostele. Vyhlášení výsledků a předání symbolických cen vítězům proběhne v lednu 2023 v kostele Pražského Jezulátka.

PŘEJI VÁM MNOHO ORIGINÁLNÍCH A DOBROSRDEČNÝCH NÁPADŮ.

Mgr. Martina Polláková