Proč zmizel automat na potraviny?

23. 11. 2016     sekce: Jídelna     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Žákovský parlament projednával možnost opětovného umístění automatu na potraviny do prostor školy. Proč byl odvezen?

Důvodem ukončení provozu automatu na drobné občerstvení bylo vydání tzv. "pamlskové vyhlášky", kterou MŠMT reguluje sortiment potravin, které mohou být nabízeny k prodeji na základních školách. Omezení se vztahuje na množství tuků, cukru, soli, kofeinu a jiných součástí potravin. Přestože jsme se s provozovatelem automatu dohodli na tom, že nebudou k dispozici nápoje s kofeinem a přestože jsme ovlivňovali nabízený sortiment ke "zdravější" části potravinového spektra, nebyla společnost provozující automat schopna parametry dané vyhláškou dodržet. Není se co divit. Podmínkám vyhlášky nevyhovují téměř všechny sýry a mléčné nenízkotučné výrobky, či dokonce müsli tyčinky.

Pokud se podmínky dané legislativou nezmírní, nebude možné tuto službu ve škole nabízet. Děkuji Vám za pochopení.