Krajské kolo Dějepisné olympiády

22. 03. 2018     sekce: Úspěchy žáků     autor: Renata Dohnálková     tisk: tisk článku

V úterý 20.3.2018 se konalo v ZŠ a MŠ Předmostí v Přerově krajské kolo Dějepisné olympiády. Sešlo se zde 30 nejlepších žáků základních škol a víceletých gymnázií, vítězů ze všech okresů našeho kraje. V letošním roce slavíme významné výročí české historie, a proto bylo tématem Dějepisné olympiády  „ To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938“. Mladí historici změřili své síly ve znalostech o období prvních dvou desetiletí Československa. Otázky byly již velmi náročné, týkaly se významných osobností, kultury, umění a politiky. Nedílnou součástí byla také orientace na mapě a práce s písemnými prameny.

Simoně gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.