Rodilá mluvčí na Šromoťáku

30. 10. 2016     sekce: Akce školy     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

V období od 13. až 21. října pracovala v naší škole francouzská studentka  z pedagogické fakulty v Anger. Účastnila se výuky anglického i francouzského jazyka. Pracovala aktivně s žáky druhého stupně a dokonce i s žáky mladšími. Aurélie seznámila děti s kulturou své země, prozradila i něco málo o svém soukromém životě a plánech do budoucna formou prezentace.

Zajímala se také o život českých žáků. Mluvila s nimi většinou anglicky a ti, kteří se učí francouzsky, si mohli vyzkoušet, nakolik jim dosavadní znalosti a komunikační dovednosti umožňují získat potřebné informace. Žáci si mohli ověřit, zda dobře rozuměli vyplněním zpětnovazebného dotazníku, který přímo souvisel s obsahem prezentace.

Francouzská studentka se podělila s dětmi o své zkušenosti. Pracovala deset let ve farmaceutickém průmyslu, poté se rozhodla změnit profesi. Cestovala po celém světě. Nejvíce se jí líbilo v Mexiku. Jejím koníčkem je nejen cestování ale i tenis, jízda na koni a působení v divadelním spolku. Po náročné operaci obou kolen si musí na několik let sport odříct, tak se alespoň plně věnuje přípravě na budoucí povolání učitelky dětí od tří do jedenácti let.

Francouzská studentka absolvovala spoustu náslechových hodin na prvním stupni. Nejvíce ji zajímaly hodiny matematiky, pracovních činností, anglického jazyka a výtvarné výchovy. Navštívila také naši mateřskou školku.

Aurélie Briault osvěžila výuku povídáním o francouzské kuchyni, o zámcích na Loiře, o stereotypech týkajících se Francouzů...

Pro děti bylo její působení ve škole velkým přínosem.