Pythagoriáda - okresní kolo

28. 05. 2017     sekce: Akce školy     autor: Petra Kunovská     tisk: tisk článku

V polovině kvěna se konalo okresní kolo matematické Pythagoriády. Naši školu reprezentovalo deset žáků z 5. - 8. tříd. Pět z nich se zařadilo mezi úspěšné řešitele okresního kola. Úspěšným řešitelem okresního kola se stává soutěžící, který vyřeší alespoň 9 příkladů z patnácti zadaných úloh.

Naši úspěšní řešitelé:

Kategorie žáků 5. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií - celkem 34 soutěžících:

3. - 4. místo          JAN KOSTKA                    13 příkladů

8. - 11. místo        PAVLA JUHAŇÁKOVÁ     11 příkladů

12. - 16. místo      RADEK NOVOTNÝ           10 příkladů

Kategorie žáků 6. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií - celkem 44 soutěžících:

6. - 9. místo          ŠTĚPÁN HAWIGER         10 příkladů

Kategorie žáků 8. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií - celkem 21 soutěžících:

8. - 10. místo        SIMONA HEGAROVÁ        9 příkladů

Dále naši školu reprezentovali: Pavel Pinček a Jakub Kaniecki z 5. tříd, Jiří Hollaschke a Simona Vinklárková z 6. tříd a Zuzana Berná ze 7. třídy.

Všem děkujeme za reprezentaci naší školy!!!!