Pythagoriáda 2016

20. 04. 2016     sekce: Akce školy     autor: Petra Kunovská     tisk: tisk článku

Anežka Horáková a Mirek Spilka z 5.B společně s žákem ze 4.B Janem Kostkou reprezentovali naši školu v okresním kole matematické Pythagoriády v kategorii žáků pátých tříd. Do okresního kola postoupilo 31 soutěžících z okresu Přerov. Úspěšným řešitelem tohoto kola se stává soutěžící, který získal celkem alespoň 9 bodů z 15. Výsledky soutěžících byly vyrovnané. Dvacet z nich bylo úspěšných. Mezi ně se zařadil i Jan Kostka s 12 body a Miroslav Spilka s 11 body. Blahopřejeme!

Na konci března se v rámci hodin matematiky konalo školní kolo Pythagoriády žáků 6. - 8. tříd. Do soutěže se přihlásilo 57 žáků. Úspěšní řešitelé budou navrženi na postup do okresního kola, které se bude konat koncem května 2016.

Nejlepší řešitelé školního kola:

6. ročník: Jan Ptáček (6.B), Veronika Dohnálková (6.B) a Lenka Nováková (6.B)

7. ročník: Simona Hegarová (7.B), Radim Spilka (7.A)

8. ročník: Alena Hlavicová (8.A), Filip Bělík (8.A), Mikuláš Mičkal (8.A)