On parle anglais ou français ?

05. 03. 2017     sekce: Akce školy     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Poslední únorový den zavítal do školy učitel historie Adrien Quéret-Podesta.

Nejdříve pan Quéret-Podesta mluvil s žáky VII.B anglicky na téma osobní a profesní život, koníčky, sport, cestování. Jelikož byla ve třídě přítomna větší část chlapců, byl největším tématem sport - např. jaký je rozdíl mezi rugby a americkým fotbalem. Děti se plně zapojily do konverzace. Představily své koníčky a pokládaly spoustu dotazů týkající se Adrienova života.

Další hodina byla věnována konverzaci v jazyce francouzském v VII.A a VII.B. Téma - prezentace sopečné oblasti, ve které se nachází město Clermont Ferrand a curriculum vitae pana Podesty.

Poslední hodinu zasvětil Adrien tématu La cuisine d'Auvergne ve třídách IX.A a IX.B. Žáci prokázali, že rozuměli mluvenému projevu tím, že zpracovali questionnaire (dotazník) týkající se regionálních pokrmů z brambor a surovin používaných k přípravě těchto jídel.

Žáci oceňovali možnost konverzovat v cizím jazyce s cizincem a to, že se jim naskytla příležitost naposlouchat zvukovou stránku jazyka.