Jazykové dopoledne se 4 evropskými jazyky

24. 03. 2016     sekce: Akce školy     autor: Hana Purgertová     tisk: tisk článku

V úterý 23. března 2016 bylo v naší škole slyšet 4 evropské jazyky: angličtina, francouzština, němčina a ruština. Zájemci ze 7. – 9. ročníků naší školy, kteří se učí tyto jazyky, se sešli spolu se svými vrstevníky ze ZŠ Horka nad Moravou, aby prověřili znalosti a dovednosti v cizích jazycích.

Kdo se zúčastnil?

58 skvělých žáků!!!!

Host – Adrien Quéret Podesta – francouzština, angličtina, němčina, maďarština, čeština /tento vynikající kolega působil na naší škole minulý rok/

3 pedagogové z Horky: Miroslav Kubíček – angličtina, Klára Andrýsková – angličtina, Jan Vícha - němčina

4 naši pedagogové: Marie Šturmová – ruský jazyk, Ellen Hašová – německý jazyk, Lenka Preňková – francouzský jazyk, Hana Purgertová - angličtina

Tato jazyková soutěž má na naší škole několikaletou tradici. V rámci setkávání spolupracujících škol v projektu Pomáháme školám k úspěchu, který podporuje The Kellner Family Foundation, projevila ZŠ Horka nad Moravou přání, navštívit naši školu a prožít spolu s námi jazykové dopoledne.

Letošní téma jazykové soutěže bylo LIDSKÉ TĚLO. Žáci pracovali v 7 týmech, ve kterých byli zástupci všech 4 jazyků. Každá skupina měla 8 členů: 5 žáků z naší školy a 3 žáky z Horky. Soutěžní aktivity na porozumění cizích jazyků zahrnovaly všechny 4 základní jazykové činnosti: psaní, čtení, mluvení a poslech. Pokud chtěly týmy získat co nejvíce bodů, bylo nutno spolupracovat, vytvářet vhodné strategie a přemýšlet o taktice. Bylo  velmi zajímavé pozorovat  družstva jak se domlouvají, jaký volí postup a jak si dokážou v přátelské atmosféře dojít k cíli. Již u třetího úkolu nebylo poznat, že jsou před námi žáci, kteří se poznali teprve před chvílí. Znalosti soutěžících byly na velmi dobré úrovni. Bodové zisky jednotlivých družstev se vyšplhaly téměř k 300 bodům!

Jazyková soutěž se prostě zase povedla. I když jsme soutěžili o to, kdo bude první, byli jsme všichni vítězi! Každý účastník obdržel certifikát o účasti, malý dárek a sladkou odměnu.

Děkuji všem svým kolegům za skvělou spolupráci při organizaci a zvládnutí funkce poroty.

Pořadí:

1. CLEVER ARMS / CHYTRÉ PAŽE                   290,5 bodů
  2. DULL BRAINS / DUTÉ MOZKY                     280 bodů
  3. EAGLE EYES / ORLÍ OČI                                 277 bodů
  4. WOODEN LEGS / DŘEVĚNÉ NOHY           267,5 bodů
  5. BROKEN HEARTS / ZLOMENÁ SRDCE      247,5 bodů
  6. SMART HEADS / BYSTRÉ HLAVY                               240 bodů
  7. LEFT HANDS / LEVÉ RUCE                            204, 5 bodů

Celkem musela porota spočítat  1 807 bodů !

Zapsala Hana Purgertová/koordinátorka akce