Hranické hry bez hranic a prázdniny k sobě patří

02. 07. 2016     sekce: Akce školy     autor: Marie Šturmová     tisk: tisk článku

„HRANICKÉ HRY BEZ HRANIC – BEZPEČNÉ MĚSTO“ jsou každoročně známkou toho, že se blíží prázdniny.

My jsme ani letos nechyběli na této tradiční červnové akci nejen pro děti, ale i pro dospělé z Hranic i širokého okolí.   Už 17. ročník připravili vojáci 71. mechanizovaného praporu ve spolupráci s dalšími útvary 7. mechanizované brigády, Vojenskou policií, Městskou policií Hranice, Policií ČR, Hasičským záchranným sborem a Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje.

K tomuto dni neodmyslitelně patří i tradiční soutěž mezi základními školami v disciplínách s vojenskou tématikou.

Naše šestičlenné soutěžní družstvo bylo složeno ze žáků 7. ročníku. 8 disciplín, které byly zaměřeny nejen na fyzickou zdatnost, ale také na přemýšlení a paměť čekalo na Petru Kubovu, Anetu Maródiovou, Pavla Brezánského, Vojtu Humplíka, Mirka Vinklárka a Vaška Koutného.  Náš nováčkovský tým si vůbec nevedl špatně, nasbíral cenné zkušenosti, mohl by totiž vzhledem k věku soutěžit ve stejném složení i v příštích letech, a celkově obsadil 10. místo.

Všichni si pak mohli kromě mnoha ukázek armády a integrovaného záchranného systému zblízka prohlédnout bitevní vrtulník, užít si tradiční pěnu dobrovolných hasičů nebo doplnit energii tradičními párky, kterých prý letos uvařili 270 kg.

Tak příští rok zase v kasárnách a báječné prázdniny všem!