Dobrodružství s Odysseou

13. 09. 2016     sekce: Akce školy     autor: Alena Hlaváčová     tisk: tisk článku

Žáci naší školy prožili během dvou slunných dnů spoustu dobrodružství, napětí ale i legrace prostřednictvím hravých aktivit, které pro ně připravily tři dvoučlenné týmy lektorů občanského sdružení Odyssea a třídní učitelky společně s metodičkou prevence.

Cílem soustředění bylo navodit dobré mezilidské vztahy ve třídě a podnítit stmelení kolektivu, ukázat možné způsoby řešení konfliktních situací, které běžně mezi dětmi vznikají, zažít pocit důvěry. Zážitkový program se zaměřoval na společné zvládání náročných situací a vciťování se do druhých.

Z reakcí účastníku v závěrečném „Kruhu důvěry“ bylo patrné, že cíl akce byl naplněn:

„Tohle byla třetí nejlepší věc mého života.“

„Teď už vím, že můžu děckám ze třídy důvěřovat“

„Cítím se fakt hodně dobře.“

„Nevěřila jsem, že se dokážeme ve třídě domluvit.“

„Myslel jsem, že to lano se zavázanýma očima nedokážu přejít, ale dokázal jsem to díky tomu, že mi všichni pomáhali.“…

Víte, co je Dračí honička, Gordický uzel, Elektrický ohradník, Chleba-Máslo, Klávesnice, Drak-Princezna-Princ, Kuře-Pes-Opice-Člověk nebo Slepé lano? Nevíte? Zeptejte se někoho, kdo se účastnil zážitkového kurzu, a možné se dozvíte i něco navíc.

(L. Preňková)

Video zachycující aktivity 6.A