Čteme rádi

20. 05. 2015     sekce: Akce školy     autor: Dagmar Janoušková     tisk: tisk článku

Naši žáci již druhým rokem pracují v hodinách literární výchovy formou čtenářských dílen. V jedné hodině týdně čtou každý svou vlastní knihu (samozřejmě si v ní čtou i doma) a společně si o knihách vyprávějí, hledají v nich poučení, všímají si autorova záměru při psaní knihy, sledují jeho jazykové a vypravěčské dovednosti. Touto formou žáci zdokonalují své čtenářské dovednosti, lépe se orientují v textu, zlepšují svůj mluvený projev. V neposlední řadě se zvyšuje zájem o čtení knih, což dokazují výsledky naší malé mezitřídní soutěže. Žáci si pravidelně vedou záznamy o přečtených knihách, zapisují si i počty přečtených stran za měsíc a údaj zakreslují do grafu. V měsíci dubnu jsme všichni četli s nadšením a snahou porazit ostatní spolužáky. Kdo tedy zvítězil?

Absolutní vítězkou mezi třídami 6. A, 7. A, 8. B a 9. A se stala ADÉLA CINNOVÁ z 6. A s počtem 3044 stran za měsíc duben!

Nejlepší čtenáři 6. A:   Adéla Cinnová (3044 stran), Filip Valoušek (1889 stran), Magda Caletková (1335 stran), Maruška Žeravíková (995 stran), Nicol Juráňová (361 stran), Patricie Reková (348 stran), Roman Pavel (308 stran), Evelína Barboříková (300 stran).

Nejlepší čtenáři 7. A: Adéla Habermannová (2770 stran), Jana Těšíková (2526 stran), Zuzana Novotná (1263 stran), Karolína Králová (1170 stran), Alena Hlavicová (964 stran), Alžběta Šupolová (914 stran).

Nejlepší čtenáři 8. B: Zdena Duchovičová (335 stran), Jan Filipi (304 stran), Lada Kalusová (300 stran), Radim Hercik (202 stran), Veronika Pechová (173 stran).

Nejlepší čtenáři 9. A: Nikola Dudíková (945 stran), Katka Škrobálková (700 stran), Tomáš Bouchala (523 stran), Karel Novák (332 stran), Katka Hendrychová (300 stran).

Nejlepší čtenáře jsme společně vyfotili a také jako důkaz přinášíme fotky grafů přečtených knih (čtenářek ze 7. A). Doufáme, že ve svém čtenářském úsilí nepoleví ani v následujících (letních) měsících.