Co více si třídní učitel může přát!

30. 06. 2016     sekce: Akce školy     autor: Hana Purgertová     tisk: tisk článku

Předposlední den školy, nádherné počasí a hlavně super kolektiv! Co více si třídní učitel může přát!

Den 29. 6. 2016 byl pro 8. A Dnem Honby za pokladem. Žáci byli rozděleni do 4 soutěžních družstev. Každá skupina si připravila pro své kamarády dva soutěžní úkoly. Jeden úkol byl zaměřen na vědomosti žáků a druhý úkol byl činnostní. Také třídní učitelka si pro své žáky připravila dva úkoly. Celkem tedy žáci plnili 8 úkolů. Celé soutěžní klání se odehrávalo v příjemném prostředí městského parku za řekou Bečvou. Kvízové otázky jednotlivých týmů byly různorodé a záludné. Věděli byste například, o kolik se vychýlí Eiffelova věž nebo jak se jmenuje larva chrousta či kde nehrál Johny Depp?  Družstva také hledala barevné fixy, běhala slalom, přenášela kamarády na zádech,  šplhala po lanech.  sestavovala větu z nalezených lístků, bojovala s mečem, vytlačovala se  z kruhu, přelévala vodu a přenášela vodní bombu. U všech aktivit bylo nutné domluvit si strategii a postup v dané soutěžní disciplíně.  Na závěr soutěží se žáci dozvěděli, že poklad už objevili. Nikdo se nepodivoval, proč nevyhráli sladkosti, čokolády nebo nějaké dárkové předměty. Všichni  pochopili, že výhrou je společná zábava, smích, splněný cíl a to, že se umíme domluvit, zabavit se, být k sobě tolerantní, chápat se navzájem a být kamarády.

Přesto nás jedna sladká odměna v podobě studené sladkosti čekala.

Přejeme  si více takových fajn dnů!!!

Zapsala: Hana Purgertová TU 8. A