Bubnování na 2. stupni

28. 11. 2016     sekce: Akce školy     autor: Andrea Navrátilová     tisk: tisk článku

Žáci 2. stupně prožili minulý týden netradiční hudební výchovu v podobě workshopu zaměřeného na rytmus. K dispozici jim bylo téměř 30 afrických bubnů djembe a několik drumbenů českého původu. A další, co k tomu potřebovali, byla koncentrace, chuť se zapojit a pořádně si to užít. Odměnou jim byl neskutečný příval radosti a energie ze společně vytvořeného díla.

Po prvotním zvládnutí různých úhozů se žáci mohli pustit i do složitějšího rytmu samby. Velké nadšení sklidily plastové roury Bobotubes, jejichž prostřednictvím se jim podařilo v docela krátké době „zahrát“ kousek známé populární písně Hey, brother od Aviciiho.

Děti si také mohly prohlédnout a vyzkoušet netradiční hudební nástroje, např. drhla ve tvaru různě velkých žab, hromový buben, agogo, kalimbu, kravský zvon či indickou dešťovou hůl používanou při rituálech na přivolávání dešťů.