Bravo! Well done!

09. 06. 2017     sekce: Akce školy     autor: Marie Šturmová     tisk: tisk článku

Naši žáci ze 4. a 6. ročníku se zúčastnili celostátní soutěže v angličtině určené žákům a studentům základních a středních škol, která se zaměřuje hlavně na čtenářskou gramotnost – porozumění textu a práci s textem a na rozvoj slovní zásoby a práci s ní. Postupně naše 2 týmy plnily úkoly, které byly různého charakteru – hledání návazných a skrytých slov, určování autorů podle úryvků jejich děl, výběr správných odpovědí na základě textu, hledání slov k danému tématu, práce s homonymy, tvořivé psaní, atd.

Soutěžící obou kategorií postupně zvládali zadané úkoly, které byly odeslány přes internet porotě.

Cílem internetové soutěže pro žáky základních a středních škol je představit angličtinu zábavnou formou a rozvíjet jazykový cit. Jen učebnicová angličtina soutěžícím opravdu nestačila, bylo třeba nejen zapojit všechny síly, různé čtenářské strategie, zkušenosti z jiných předmětů, ale také prokázat schopnost pracovat v týmu a myslet v angličtině. A navíc se angličtinou bavit. Soutěž je připravena tak, aby se žáci ve skupině domluvili na řešení a společně odevzdali jedno řešení pro celou skupinu.

Konkurence byla velká a soutěž byla, jak ukazují výsledky, velice vyrovnaná.

Soutěž pro nás skončila úspěšně a my vám přinášíme její výsledky. V kategorii Primary, ve které soutěžili žáci 1. stupně a do které se zapojilo 80 týmů, dosáhli naši žáci 99,30% a obsadili vynikající 4. místo.  V kategorii Lower Secondary, ve které soutěžili žáci 2. stupně a do které se zapojilo 248 týmů, dosáhli naši žáci 95,28% a obsadili tak 25. místo.

O cenný úspěch se nejvíce zasloužili: ve 4. ročníku přispěli Matyáš Bělík, Mariana Matová, Jan Němý, Tomáš Pinček, Edita Pitrunová, Samuel Maxim Tauber a v 6. ročníku Štěpán Hawiger, Anežka Horáková, Soňa Skálová, Aneta Václavková.

Všem našim soutěžícím gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.