Ocenění žáků

28. 06. 2016     sekce: Úspěchy žáků     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Každoročně na konci školního roku navrhují hranické školy své žáky na ocenění na městském úřadě. Navrženi bývají zejména úspěšní účastníci okresních, krajských či republikových soutěží a olympiád. Školy dostávají prostor i pro ocenění žáků, kteří vykonali dobrý skutek či se zachovali v důležitém okamžiku v duchu fair play. Letos jsme navrhli zejména žáky za výborné výsledky v dějepise, matematice, zeměpise, němčině, chemii či dějepise. Mnoho úspěchů žáci sesbírali v soutěžích zaměřených na dovednosti v oblasti informačních technologií. Pro ocenění se dostavilo i úspěšné družstvo fotbalistů.

Letos ocenění obdrželi následující žáci (řazeno abecedně): Číž Martin, Filipi Jan, Habermannová Adéla, Hawiger Štěpán, Hegarová Simona, Helisek Vladimír, Hlavicová Alena, Klvaňa Daniel, Kňura Adam, Kostka Jan, Koutný Václav, Kuča Martin, Mánek Šimon, Nedbal Jan, Nejedlý David, Němcová Kamila, Páleník Jakub, Pavel Roman, Tolášová Klára, Sehnal Lukáš, Špiřík Vítězslav, Vavřík David, Zlámal Radim. Děkujeme jim za to, že dělají věci se zájmem a nadšením.

Druhým rokem je součástí setkání na městském úřadě i ocenění skvělých pedagogů, kteří na hranických školách dlouhodobě úspěšně učili. Letos byla za svou vynikající práci oceněna paní Pavlína Mazurová, vynikající učitelka matematiky a výtvarné výchovy. Zahajovala soutěže Zlatá paleta a Klíče od pevnosti Šromoťák, které se organizují dodnes. Dětem se věnovala i ve svém volném čase na táborech. Děkujeme ji za vše dobré, co pro své žáky a svou školu vykonala.

Městu Hranice děkujeme za to, že tuto akci dlouhodobě a pravidelně organizuje. Myslíme si, že si žáci i učitelé tuto pozornost za svou práci zaslouží.